VZHLEDEM K MIMOŘÁDNÉMU OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ (zaslané MŠMT dne 10.3.2020 pod č.j. MSMT-11703/2020-1) DDM ORLOVÁ OMEZUJE SVOU ČINNOST TAKTO: • uzavření všech dětských zájmových kroužků DDM a nepravidelných aktivit v Klubu Spirála • kurzy dos

Informace pro MŠ a ZŠ

Na této stránce najdou pedagogové MŠ a ZŠ informace o akcích nabízených na našem oddělení

Den Země 2013

 

Letošní Den Země je zaměřen na téma "Živočichové a rostliny, kteří změnili svět". Jedná se o živočichy a rostliny díky kterým se lidstvo mohlo dopracovat do podoby jaké je dnes, tedy ty, které potřebuje ke svému každodenními životu. Děti a žáci, které se našeho Dne Země zúčastní si vyzkouší své znalosti ohledně toho odkud tyto druhy pocházejí, který národ je začal používat, či jednoduše zdali tyto druhy pozná. Samozřejmostí je také celková prohlídka našeho oddělení, kde na Vás čeká řada novinek - asi největším lákadlem jsou 2 druhy více než 3 metrových hadů.
Podrobné informace jsou uvedeny v přiložených dokumentech, nebo je získáte na telefonním čísle uvedeném v kontaktech, případně na emailové adrese Bura.Adam@seznam.cz
Pozvánky a doplňokové informace byly zaslány vedením jednotlivých školských zařízení.

Nabídka vzdělávacích programů pro školní rok 2012/13

Právě jste otevřeli letošní nabídku vzdělávacích programů na přírodovědném oddělení DDM Orlová. Téměř všechny programy jsou určeny pro žáky MŠ i obou stupňů ZŠ. Jejich obsah a odbornost budou samozřejmě pozměněny dle věku přihlášených žáků. Na každém z programů si děti vyzkouší své znalosti v malém testu či poznávačce, a všechny děti budou odměněny drobným "dárkem". Datum u jednotlivých programů uveden není, pedagogové si jej mohou sami určit dle vlastní potřeby (s výjimkou Dne Země). V případě zájmu je možné program připravit i v jiný, než uvedený měsíc.
 

  • Září 2012
Velryba není ryba a netopýr není pták
Prezentace věnovaná konvergenci. Žáci se dozví co konvergence znamená, jaké síly ji "pohánějí" a které zajímavé dvojice v řiší zvířat či rostlin se díky ní vyvinuli do stejného vzhledu ač nejsou vůbec příbuzní.
 
  • Říjen 2012
Jurský park
Prezentace určená pro děti MŠ a ZŠ, kde se žáci dozví o vývojí živočišných druhů na naší planetě, které skupiny zajímavých zvířat vymřely, či které naopak přežily a jací nečekaní potomci z nich vznikli, nebo jestli zůstali nezměněni.
 
  • Listopad 2012
Podzimáček
Akce určená pro děti MŠ a 1.stupně ZŠ. Bude rozdělena na dvě části. V první se děti dozví něco o tom, jak se na podzim mění naše příroda, a co v této době dělají rostliny a živočichové. Ve druhé části si pak vytvoří z různých přírodních materiálů svá umělecká díla na podzimní téma.

Víme houby
Prezentace pro žáky ZŠ zaměřená na houby. Žáci se v ní dozví, co to vlastně houby jsou, jaké běžné či naopak vzácné houby u nás rostou, které houby jsou jedlé či naopak smrtelně jedovaté a další zvláštnosti ze světa hub.
 

  • Prosinec 2012
Pomáháma zvířátkům v zimě
Oblíbená prezentace pro děti MŠ a 1.stupně ZŠ, kde se děti dozví jak tráví zimu různé druhy zvířat žijící v naší vlasti, a také jak jim mohou pomoci.

Vánoce v různých koutech světa
Prezentace pro děti MŠ a ZŠ ve které se dozví jak Vánoce slaví v různýc částech světa, které vánoční rostliny a živočichy různé národy uznávají, a také která zvířata různí lidé na Vánoce mají k večeři.
 

  • Leden 2013
Vybrané chutě
Prezentace určená pro žáky MŠ i ZŠ. Zaměřená bude na pestré chutě v říši zvířat. Žáci budou seznámeni se zajímavými zástupci potravních specialistů, dozví se jaké výhody či nevýhody jim specializace přinaší. Samozřejmě se dozví také o zcela opačných zvířatech, tedy o typických všežravcích. Děti si také samy vyzkouší jak které chutě poznají, a jak se ve světě chutí orientují.

Národní parky a CHKO České Republiky
Prezentace určená pro žáky 2.stupně ZŠ. Vyzkouší si zde své znalosti o tom, jaké chráněné oblasti u nás máme, kde leží, proč vznikly a které ohrožené druhy rostlin a živočichů jsou pro ně typické.
 

  • Únor 2013
Pojďme spolu na ryby
Prezentace věnovaná obrovskému světu ryb a živočichům, které jsou na nich závislé. Děti se dozví o zajímavých skupinách ryb, jejich přizpůsobení životu ve vodě, ale také o zvířatech, která ryby loví, a jak jsou tato zvířata na jejich lov přizpůsobena. Určená je pro děti MŠ i ZŠ
 
  • Březen 2013
Zvířecí školka
Oblíbená prezentace pro děti MŠ a 1.stupně ZŠ. Věnována je různým typům mláďat živočichů a jejich rodičovské péči. Žáci se tak dozví jak se o svá mláďata starají různé skupiny bezobratlých, ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců.

Rostliny které změnily svět
Prezentace určená pro žáky ZŠ. Dozví se, které rostliny umožnily člověku kolonizovat celý svět které mu pomáhají v každodenním životě, či které mu prakticky každý den život stěžují.
 

  • Duben 2013
Den Země
Celosvětově pořádaná akce na ochranu planety Země a především její přírody. V DDM je každoročně jinak tématicky zaměřená, v soulau s kampaní EAZA. Děti si své znalosti z daného okruhu vyzkouší na několika soutěžních úkolech a poté si prohlédnou celé oddělení Přírodních věd i s jeho chovanci. Stejně jako minulý rok bude i tento ročník rozdělen pro MŠ a ZŠ.
 
  • Květěn 20134
Módní hity v říši zvířat
Prezentace pro žáky MŠ i ZŠ. Děti se v ní seznámí s různými typy zvířecích kůží, srstí a jiných pokryvů těla. Dozví se jaké výhody či nevýhody jednotlivé typy přináší a také si na ně budou moci šáhnout.

Podle nosa poznáš kosa
Prezentace věnovaná ornitologii, kde se děti dozví o různých typech ptačích zobáků, čím se tyto typy liší a jak je ptáci používají. Prezentace je určena pro žáky MŠ i ZŠ.
 

  • Červen 2013
Odjíždíme na prázdniny
Prezentace určená pro žáky MŠ i ZŠ. Žáci se seznámí s cestovateli z říše zvířat i rostlin, dozví se proč a kam cestují, a jestli opravdu také odcházejí na prázdniny.

Zpracoval: Bura Adam

 
PřílohaVelikost
Nabídka akcí 2012.pdf271.94 KB