facebook Klub Kudy Kam

Přírodověda

Den Země

Zveme všechny z Vás na další ročník oslav mezinárodní Dne Země. Téma pro letošní rok je "Miniatury okolo nás". Dozvíte se tak co nejvíce o miniaturách obratlovců, kteří žijí či žili na naší planetě. Řadu z nich si budete moci i prohlédnout či vzít do vlastních rukou.

Den Země 2016

Přijďte s námi 22.4. od 15-18:00 hod. oslavit Den Země! V letošním roce si vyzkoušíte své znalosti na téma "Život v podzemí". Nedílnou součástí je také prohlídka našich zvířecích obyvatel. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Den Země 2013

Letošní Den Země je zaměřen na téma "Živočichové a rostliny, kteří změnili svět". Jedná se o živočichy a rostliny díky kterým se lidstvo mohlo dopracovat do podoby jaké je dnes, tedy ty, které potřebuje ke svému každodenními životu.

Letní tábory na oddělení Přírodovědy

Na letošní velké prázdniny pro Vás oddělení  přírodovědy připravilo 3 tábory. Jeden celotýdenní a 2 příměstské. Jako první proběhne tábor "Beskydský Hejkal", který se uskuteční na naší turistické základně v Krásné pod Lysou horou, a to od 1.7 do 7.7.2013. Poté následují příměstské tábory. V červenci, od 22.

Předškoláček v říši zvířat

Hravou formou se děti budou připravovat na vstup do 1.třídy. Formou hravých aktivit si děti budou osvojovat barevné představy, pravolevou orientaci, předmatematické představy, posilování a sportování, procvičování jemné motoriky a uvolňování ruky, cvičení na balančních míčích a především rozvoj citlivosti ve vztahu k živým bytostem a přírodě obecně.

Amatérský biolog

Zájmový útvar "Amatérský biolog" bude probíhat každý pátek od 14:00 do 16:00 hod. Zahajovací schůzka proběhne ???.
Členové vždy počkají v šatně na příchod vedoucího.
Bura Adam

Kudlanky (Mantodea)

Kudlanky (Mantodea) jsou řádem hmyzu zahrnující až 2400 uznávaných druhů v 430 rodech a 15 čeledích. Jsou rozšířeny po celém světě v mírném až tropickém pásmu. Nejpočetnější čeledí je čeleď kudlankovití (Mantidae), do které patří i nejznámější kudlanka nábožná (Mantis religiosa) žijící i v ČR.

Spřátelé organizace

Na této stránce naleznete odkazy na organizace, které s námi spolupracují, či jsou s námi v přátelském vzahu
.